3D MIKROBLADING 3DMIC-01

ÖZELLİKLER

Hizmet Adı : 3D MIKROBLADING

Hizmet Kodu : 3DMIC-01

Kategori : 3D MIKROBLADING

Alt Kategori : 3D MIKROBLADING


3D Kalıcı Kaş Microblading

 

3D Kalıcı Kaş Microblading kaş uygulaması manuel bir sistemdir. Aslında bu manuel sistem Permanent Make up / Mikropigmentasyon, yani kalıcı makyaj uygulamasının ilk ortaya çıkışıdır. Ancak microblading uygulamaları teknolojinin gelişmesi elektriğin bulunması ile cihaz yardımı ile yapılmaya başlandı. Dikiş makinasına benzer bir çalışma sistemi gibi aşağı yukarı hareket eden mikro, steril iğneler ile mineral boyalar deri yüzeyinin hemen altına yerleştirilme işlemidir.


 

Microblading uygulamasında 11 ‘li, 14’lü, 18’li... gibi çoklu iğneler kullanılır. Bu iğneler ile bir defada kıl çizileceği için gerekli yoğunlukta pigmentin deriye yerleşmesi sağlanır. Oldukça ince ve doğal görünümlü kaş görüntüsü elde edilmektedir. Normal makina ile yapılan sistem ile kıyaslandığında çizgiler biraz daha ince yapıdadır. Uygulama öncesi ve sonrası yapılacak bakım ve öneriler makina ile yapılan sistemden farklı olmayıp, tamamen aynıdır.

Çoğunlukla kalıcı kaş çalışması yaparken 3D kıl tekniğini makina ile uyguluyoruz. Uygulamada kullanılan teknik duruma göre farklılık arz edebiliyor. Bazı kaşlarda tüm teknikleri uyguladığımız da olabiliyor. Önemli olan hem kişinin sosyal yaşamına, yüz şekline ve günlük makyaj durumuna göre gerekli konsültasyon yaptıktan sonra kişiye en uygun doğal görüntüyü yakalamak. Tüm teknikler ( dolgu, pudra, kıl ...) başarılı bir şekilde bir kişide de uygulanabilir.

Microblading yani manuel sistem ve makina ile yapılan kıl tekniği kalıcı kaş makyajında kullanılan pigmentler ( boya ) zamanla hücrelerin fizyolojik fonksiyonu olan FAGOSİTOZ ile yok olurlar. Hücre, pigmenti içerisine alır, parçalar ve yok eder. Mikropigmentasyon 6 ay ile 1,5 - 2 senede yok olur. Ancak yinede bu durum cilt tipi, kullanılan renk ve tekniğe bağlıdır. Bazı ciltlerde pigmentler tamamıyla yok olmaz. Renk ton değiştirmeye başladığında artık uygulamanın yenilenme zamanı gelmiş demektir. Eğer bu yenilemeyi yaptırmazsanız, pigmentlerin ( boyanın ) tamamen yok olması ilk uygulama tonuna bağlı olarak yıllar alabilir.

 
Microblading / Permanent Make up ( Kalıcı Makyaj ) Uygulama Sonrası Renk Kaybının Nedenleri Nedir?
  •  Cilt tipine göre farklılık gösterir.
  •  Yapılan teknik ve rengin tonuna göre kalıcılık değişir.
  •  Kişilerin tercih ve zevklerine göre değişir, çünkü renk görecelidir. Kimine göre kaş hala belirgin iken, o kişiye açılmış gelebilir ve yeniletme ihtiyacı duyabilir.
  •  Mikropigmentasyon uygulaması yapıldıktan sonra derinin iyileşme sürecinde uygulama bölgesinde çok ince sertleşme kuruluk olur. Uzman kişinin önerdiği krem ile bakım tamamlanmalı ve kabuk soyulmamalıdır.
  •  Skatrizasyona (cildin kendini yenileme özelliği) her cilt yapısında farklıdır. Bu durum kalıcı makyajın renginin zamanla açılmasına sebep olur.
  •  UV ışınları ve solaryum rengin kalıcılığı konusunda etkilidir.
  •  Kalıcı makyaj uygulamasının belli standartları vardır, doğru teknik ve derinlikte uygulanması önemli.
  •  Kalıcı makyajı yapan kişinin en az 3-5 yıllık deneyimi, tecrübesi, estetik görüşü, deri anatomisi ile renk bilimini bilmesi gerekir.

Nevşehir 3D MIKROBLADING Mirabella Güzellik Salonu