26 Kas kalici makyaj

kalici makyaj

Kalıcı Makyaj Nedir?

Kalıcı Makyaj, cildinizin rengini implante etme sanatıdır. Kalıcı makyaj diğer adıyla “mikro-pigment uygulaması” steril ve tek kullanımlık bir iğne yardımıyla natürel ve mineral içerikli boyaların derinin altına yerleştirilmesi işlemidir. Kullanılan pigmentler, bitkisel kaynaklı ve organik boyalar olup kesinlikle yan etki yapmaz. Kalıcı makyaj için kullanılmakta olan boyalar yüz ve vücut kullanımı için tasarlanmış olup, katkı ve koku maddesi içermez.

 

Kalıcı Makyaj Nasıl Uygulanır?

Kalıcı makyaj uygulaması sayesinde kaş, göz çizgisi veya dudaklarda, kirpik diplerinde kirpiklerin gür ve doğal görünmesine, cilt renginizle uyumlu olanaklar yaratılabilir. Kalıcı Makyaj çatlaklar, doğum lekeleri, çiller, yaşlılık lekeleri ve düzensiz cilt renklenmeleri gibi bazı küçük kusurları kapatılabilir veya biçim bozuklukları giderilebilir. En büyük avantajlarından birisi de makyaj tazeleme, yenileme gibi dertleri ortadan kaldırmakta olup, zaman ve para tasarrufu sağlamaktadır.

 

Kalıcı Makyaj Acı Verir mi?

Makyajın yapılması esnasında hafif ağrılar hissedilir. Bu ağrıların hissedilmemesi için uygulama yapılan bölgeye anestezi yapılabilir. İşlem süresi kişinin cildinin hassasiyetine, nem oranına, elastikiyetine, cildin genel durumuna göre değişir ufak bir test den geçirildikten sonra ortalama olarak bu süre 2-3 saat civarındadır. Yaklaşık 15 gün sonra düzenli kontrol gerektirmektedir.

 

Kalıcı Makyaj Ne Kadar Sürer

Etkisi : Kalıcı makyajın ciltte kalma süresi kişiden kişiye değişir. Bu süre 2 ile 5 veya 8 yıl arasında değişebilir rengi açılan makyajın üzerinden geçilerek renk her zaman sabitlenebildiği gibi açık renkler koyulaştırılabilir. Şayet koyu renklerin açık olması istenirse bu işlem için arada 2 uygulama daha yapmak gerekmektedir. Makyajın bozulmasına yol açan etkenlerden ne kadar uzak durulursa bu süre o kadar uzar. Kalıcı makyaj yapıldıktan sonra, UV ışınlarına uzun süre maruz kalmamak gerekir. Ayrıca sigara, uyuşturucu, solaryum seansları, aşırı kuru cilt özelliği makyajın kalıcılık süresini azaltır.

Okuma : 1056